6 головних правил поливу розсади баклажанів
Полив – це найважливіша частина догляду за розсадою. Якщо неправильно організувати цей процес, то може виникнути безліч проблем, пов’язаних з різними хворобами і затримкою в розвитку молодих рослин.
Щоб цього уникнути, потрібно заздалегідь продумати, коли і як ви будете поливати розсаду. При цьому важливо враховувати особливості конкретної культури, яку ви будете вирощувати. До кожної з них потрібен особливий підхід.
У цій статті я розповім, як правильно поливати розсаду баклажанів. Як завжди, всі поради засновані на особистому досвіді, тому я впевнена в тому, що вони вам знадобляться (особливо новачкам).
Як поливати розсаду баклажанів
1. Температура води
Баклажани – це дуже теплолюбна культура. До того ж, дуже примхлива. Будь-які різкі перепади температури повітря або ґрунту можуть негативно позначитися на загальному стані рослин. І про це дуже важливо пам’ятати при поливі.
Розсаду баклажанів потрібно поливати теплою водою, в ідеалі – водою кімнатної температури. І ні в якому разі не поливайте їх холодною водою, щоб не спровокувати серйозний стрес, який здатний привести до затримок росту і розвитку.
2. Полив на перших стадіях росту
Баклажани – культура з досить довгим періодом вегетації, а це значить, що і розвиваються вони досить довго. Звичайно, на перших етапах їм не потрібно багато вологи – їм просто не куди її подіти. Тому полив має бути дуже помірним і акуратним.
Перший місяць взагалі краще обійтися рясним зрошенням грунту з пульверизатора. Звичайний полив за допомогою лійки легко може призвести до довгого застою вологи в грунті.
3. Частота поливу
Головне правило поливу розсади баклажанів – це помірність. Поливайте розсаду тільки після того, як почне просихати верхній шар грунту і намагайтеся уникати занадто рясних і частих поливів.
Якщо волога буде довго застоюватися в грунті, то це може призвести до поширення грибкових захворювань (“чорної ніжки”, наприклад) і цвілі. А вивести цю заразу буде вкрай складно.
Читайте також:
4. Вологість повітря
Крім вологості грунту для розсади баклажанів дуже важлива вологість повітря. Особливо це актуально взимку, коли на всю працюють батареї опалення і сушать повітря.
Є кілька способів забезпечити розсаді нормальну вологість:
- Вирощування розсади під прозорою кришкою (в міні-теплиці).
- Регулярне зрошення по листю з пульверизатора.
- Використання зволожувача повітря.
Вибирайте той варіант, який підходить вам більше всього.
5. Провітрювання посівів
Це правило актуально для тих, хто вирощує розсаду баклажанів під укриттям (у міні-тепличках під кришками або плівкою).
Обов’язково знімайте укриття і провітрюйте свої посіви. Інакше дуже швидко може на грунті з’явитися цвіль або інші проблеми, пов’язані з поширенням грибка (з-за підвищеної вологості). Я, наприклад, кожен день проводжу таке провітрювання хоча б по годині.
6. Полив перед пересадкою
І ще один важливий момент. Баклажани дуже складно переносять переїзд на нове місце, так як у них дуже ніжна коренева система.
Саме тому їх не пікірують з обрізанням і очищенням коренів, а завжди пересаджують через перевалку (разом із земляною грудкою). І найзручніше це робити, коли ґрунт сухий, а не вологий. Тому я раджу припинити полив баклажанів за пару днів до переїзду на нове місце (при пересадці в горщик побільше або при висадці на постійне місце).
При сухому грунті буде набагато легше витягти баклажан разом із земляною грудкою. І коріння при цьому не ушкодяться – їх не буде тягнути вниз важкий вологий грунт.